Cin Mektubu Nedir?

Cin mektubu nedir eski çağlardan beri bilinen ve cinlerden korunmak için okunan sözcükler bütünüdür. Cin mektupları tüm Müslümanların okuması gereken bir duadır. Süreında Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in de bu mektubu yazdığı kendisinin de okuduğu bilinir. Kendisi mektubu yazamadığında Hazreti Ali’ye mektubu yazdırdığı bilinir. Bu mektubu okuyan kişilere artık cinler ve öteki kötü niyetli mahlukatlar musallat olamaz. Bir evin içinde cin mektupları bulunursa bu eve aslabir kötü niyetli mahlukatın girmesi söz mevzusu olması imkansız.

Cinler İnsanlara Ne benzer biçimde Zararlar Verebilirler?
Cinlerin insanlara verdikleri zararlar cinin cinsine, yaşına nazaran değişiklık gösterir. Her cin insan üzerinde aynı etkiler bırakmaz. Bazı cinler kötü niyetli oldukları için insanlarda büyük hasarlar bırakabilirler. Hepimizin bilmiş olduğu şeklinde, bu cinler yüzünden insanlar nefes alma güçlüğü, doğru düşünememe ve delirme benzer biçimde sorunlarla karşı karşıya kalıyor.

Bir cinin insanoğlu üzerindeki etkileri şu şekilde sıralanabilir:

Cinler yüzünden kişi yiyecek istemez, iştahı düşer.
Kişide odak problemleri oluşabilir
Cinler yüzünden fert kendi iradesini kullanmakta kuvvetlik çeker.
Cinler insanların hırsızlık gibi bazı kötü işler yapmasına sebep olabilir.
Cin musallat olmuş kişide unutkanlıklar görülebilir.
Cin mektupları sayesinde cinlerin insanlara verip verebileceği tüm zararlardan korunabilirsiniz. Ancak cin mektuplarını herkes yazamaz. İşin ehli kişiler tarafınca yazılması gerektiği unutulmamalıdır.

Döngel Duası adlı yazımızı okumak isterseniz tıklayınız

Cin Mektupları iyi mi Yazılır?
Cin mektupları yazmanın adabı vardır. İslam da her şeyin bir adabı olduğu benzer biçimde cin mektup yazmanın da bir adabı vardır. Eğer dua muska şeklinde olacaksa kesinlikle Arapça yazılmalıdır. Arapça yazılmayan duaların etkisi yoktur. Güçlü bir cin kişiye musallat olmuşsa çok uzun bir muska yazılmalıdır. Bu da averaj 2 gün sürebilir. Muska yazılan her kalem farklı olmalıdır ayrıca kalemin rengi mavi olmalıdır.

Cin Mektubunun Anlamı Nedir? Cin Mektubu Nedir?
Cin mektuplarının anlamı tanrı’a bir yalvarıştır. Kendisini cinlerden koruması için allah’tan yardım istemektir. Cin mektupları tanrı’tan başka bir ilah olmadığının içten bir şekilde söylenmesidir. Bu sayede tanrı ile kulu arsındaki bağ güçlenir ve cinler artık kişiye musallat olması imkansız, zarar veremez.