Döngel Duası

Döngel duası veya halk arasındaki ismi ile çevir gel olarak bilinir. Bu duanın amacı giden kişinin geri dönmesi, terk edilen kişiye yeniden bağlanması yada bunların haricinde kaybolan eşyaları bulunmasıyla da bilinir. Bu bir hacet duasıdır kişi her türlü çabayı göstermesine karşın nişanlısı eşi yada sevgilisi tarafından terk edildiği ise bu duayı başvurur. Bu dua en tesirli dualardan biri olarak kabul edilir.

Döngel Duası nasıl Yapılır?
Döngel duası içinde ayet ve esma’lar olduğu için duanın kabul oranı yüksektir. Doğal ki kişinin tevekkülü ne iyi niyetine ve sevaplarına bağlı da olabilir. Döngel duası 4 bölümden doğar.

Duha suresi
Ya Vedud, Ya Vedud, Ya Mucib, Ya Cami, Ya Latif esmaları okunması mümkün.
Rum suresi 21. Ayet
Fatiha suresi
Bunun bunun ardından Türkçe niyetimizi gösteren dualar okunması mümkün. Naturel ve etkili olması için abdest alınıp en az iki rekat nafile namazı kılınması gerekir temiz bir niyetle meydana getirilen yakarma daha etkili olacaktır.

Döngel Duası Yapılması Günah Mıdır?
İçerisinde tanrı’ın esmaları bulunmuş olduğu için günah değildir. Fakat hadislerde bu yakarma geçmemektedir. İçerisinde negatif duygular barındırmadığı için olumsuz bir sonuç olmak çok olası bir vaziyet değildir.

Döngel duası kaybolan eşyalar için de okunması mümkün. Bu sayede eşyanın bulunması sağlanacaktır. Bu yakarış bir tek çarşamba günleri etki gösterdiği söylenir. Diğer günler etkileri bu kadar fazla olmaz. Ek olarak bu yakarış için mum gerekir. Tercihen mumun kırmızı olması iyi olur. Başka bir döngel duası şeklide cuma sabahı seher vaktinde meydana getirilen şeklidir.

Kağıda tılsımlı sözler yazılır bir bardak suyun içerisine katılmış bir kaşık karbonat üzerine okunması mümkün ve bu su içilir. Uygulama her cuma yine edilir. Bu uygulama sayesinde sizden ayrılan birey size yine ısınır. Daha sonrasında ilişkinin gidişatı değişir. Yapılan işlemin doğru yapılmaması veya eksik yapılması duanın tesir göstermesine sebep olur. Her türlü işlemlerde uzman birine danışmak yada uzman birine yapmış oldurmak en doğru seçim olacaktır. Bu sayede duanın yada sihrin tutma oranı çok yüksek olacak sizi ve karşı tarafı da risk altına sokmayacaktır.