Eşler Arasında Cinsel Soğukluk Var İse Okunacak Dualar Hangisi?

Eşler arasında Cinsel Soğukluk Var İse Okunacak Dualar Hangisi? Pek çok fert tarafınca araştırılan mevzular içinde içeriyor. İnsanlar eşleri ile aralarında cinsel anlamda bir soğukluk meydana geldiği zaman bunu gidermek istiyor.

Bunun için farklı çözüm yolları bulunuyor. Ancak insanoğluın çözüm yolu denerken özellikle de yakarış etmeleri çok işe yarıyor. Bunun için yakarma eden bir çok ferdin problemlerı çözülüyor.

Daha iyi bir evlilik için cinsellik de önem taşıyor. Tam olarak bu aşamada bazı eşlerin içinde cinsel anlamda bir soğukluk meydana gelebiliyor.

Bu soğukluğun meydana gelmesi ile beraber insanların evliliklerinde de zedelenmeler meydana gelebiliyor. Bunun için çeşitli sureleri ve duaları okuyan kişilerin bu problemlerı tanrı’ın da izni ile beraber ortadan kalkıyor.

Eşimle Aramda Soğukluk Var Hangi yakarma okunur?
Eşler arasındaki soğukluk için yakarma denildiği süre akla İlk olarak Duha suresi geliyor. Bunun için insanoğlu özellikle de yakarış çalışması yapmayı tercih ediyor. Bu yakarma çalışmasını yaparak eşleri ile aralarında meydana gelen soğukluğu gidermek isteyen kişilerin şu adımları uygulamaları gerekiyor;

Abdest almak
Kelime-i şahadet getirmek
2 rekat arzu namazı kılmak
100 kere El-Vedud esmasını okumak
21 defa Duha suresini okumak
allah’a yakarma etmek
İnsanlar tüm bu adımları özellikle de her gün uyguladıkları zaman kısa süre içinde eşleri ile aralarında meydana gelen soğukluğun giderek azaldığını fark ediyorlar.

Özellikle de kalpten inanarak bu uygulamayı meydana getiren kişilerin duaları tanrı’ın da izni ile beraber tez vakitte gerçekleşiyor. Bunun için insanoğluın öncelikli olarak sabırlı davranmaları, tanrı’a sığınmaları, tanrı’a inanç etmeleri ve dua etmeleri gerekiyor. Tüm bunlara dikkat eden kişilerin problemlerı allah’ın izniyle sonlanmış oluyor.

Eşler Arası Muhabbet İçin Hangi Esma?
Eşler arası muhabbet için esma okumak isteyen kişiler de bunun için hangi esmayı okumaları gerektiği konusunu araştırıyor. İnsanlar eşleri ile aralarındaki muhabbetin daha iyi hale gelmesi adına çeşitli esmaları okuyabiliyorlar.

Bu esmaları özellikle de her gün tertipli bir biçimde okumaya örutubet vermek gerekiyor. Bununla birlikte hakkaten de inanılarak okunduğu süre duaların tesiri daha güçlü hale geliyor. Eşler arasındaki muhabbetin daha iyi hale gelmesi adına okunması ihtiyaç duyulan esmalar ise şu şekilde sıralanıyor;

Ya Vedud
Ya Cami
Ya allahBu esmaları her gün boyunda 100’er kere okuyan kişilerin ardına ise yakarış etmeleri gerekiyor. Özellikle de ibadetlerinin arkasından bu esmaları okuyarak tanrı’a yakarış ettikleri zaman duaları daha güçlü hale geliyor. Böylelikle de tanrı’ın izniyle birlikte problemlerı ortadan kalkıyor.

Eşler Arasındaki Muhabbet iyi mi Artar?
Eşler arası muhabbet için yakarma etmek isteyen kişiler de bunun için hangi duaları okumaları gerektiği konusunu araştırıyor. İnsanlar eşleriyle aralarının daha iyi olmasını istedikleri süre bunun için çeşitli duaları etmeyi tercih ediyorlar.

Özellikle de muhabbetin artması adına kötü enerjilerin, varlıkların ve vesveselerin ev içinden uzak kalması gerekiyor. Bunun için de okunması ihtiyaç duyulan dualar ise şu şekilde sıralanıyor;

Bakara
Ayetel Kürsi
Felak
Nas
Bu surelerin her gün tertipli bir biçimde ev içerisinde okunması gerekiyor. Bu durumun sağlanması ile beraber eşler içinde meydana gelen tüm problemler gideriliyor. İnsanlar eşleri ile birlikte daha iyi bir muhabbete ve huzura haiz oluyor.

Eşler arasında Cinsel Soğukluk niçin Olur?
Eşler arasındaki cinsel soğukluk sebepleri de pek çok fert tarafınca araştırılan konular arasında içeriyor. Meydana gelen cinsel soğukluğun çeşitli sebepleri bulunuyor. Bu nedenlerden bazıları ise şu şekilde sıralanıyor;

Evlilik içinde elitın yitirilmesi
Evlilikte sevginin azalması
Eşler içinde duyulan öfke
hanımın veya adamın kendisini değersiz veya eksik hissetmesi
İnsanların kendi bedenlerini yeterince iyi şekilde tanımaması…
Bu gibi nedenler ile beraber evlilik içerisinde eşler arasında cinsel isteksizlik meydana gelebiliyor.

Eşimde Cinsel İsteksizlik Var Ne Yapmalıyım?
Eşler arasındaki cinsel isteksizlik olduğunda da insanoğlu bunun için dua edebiliyorlar. Özellikle de Duha suresinin her gün tertipli bir şekilde okunması bu durumu engelleyebiliyor. İnsanlar bunun için tanrı’a dua ettikleri tanrı’ın izniyle sorunları gideriliyor.