Çocuklarınız İçin Okunacak Dualar

Çocuklarınız İçin Okunacak Dualar ile birlikte çocuklarınızın daha hayırlı ve iyi bireyler olmasını sağlayabilirsiniz. İslam dininin mukaddes kitabı olan Kur’an – ı Kerim içerisinde de evlatlar ile ilgili ayetler bulunuyor. Sizler de çocuklarınız için en etkili ve tesirli duaları okuyarak onları kazalardan ve belalardan koruyabilirsiniz.

Bir hayli etkili olan dualar ile birlikte evlatlarınızı korumak isterseniz onlar için farklı yakarış uygulamalarını yapabilirsiniz. Pek çok insan evlatlarını korumak, daha hayırlı olmalarını sağlamak ve başarılı olmalarına yardımcı olmak benzer biçimde bir çok nedenden dolayı yakarma etmeye devam ediyor.

Sizler de bu farklı yakarış uygulamaları ile çocuklarınız için tanrı’a yalvarabilirsiniz. Böylelikle de çocuklarınızın çok daha hayırlı ve iyi insanoğlu haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Sakinleştirme Duası Var mı?
Sakinleşme duası var mı sorusu özellikle de çocukları sinirli olan pek çok fert tarafından araştırılıyor. Çocuklar genellikle erişkinlik dönemine geldikleri süre etrafa karşı daha agresif ve sinirli bir hale gelebiliyor. İnsanlar da bu dönemler içinde çocukları için dua ederek onların daha sakin hale gelmesini sağlayabiliyor.

İnsanlar çocuklarının daha sakin ve dingin hale gelmesini istedikleri vakit özellikle de öfke anında onlar için zikir çekebiliyorlar.

Bunun için çoğu zaman allahümmagfir li-zenbi ve eznib gayza kalbi ve ecirni mineşşetyan zikrini okuyabiliyorlar. Özellikle de çocuklarının öfkeleri dinene kadar bu zikri okumaları durumunda allah’ın da izni ile birlikte çocuklar daha sakin bir hale geliyorlar.

Evlatlarımız İçin nasıl yakarma Etmeliyiz?
Evlatlarımız için nasıl yakarma etmeliyiz sorusu da pek çok ebeveyn tarafınca sorulan sorular içinde içeriyor. Özellikle de çocuklarının hayırlı olmasını isteyen kişiler bunun için zikir ile beraber dua uygulaması yapabiliyorlar.

Abdest alarak belirli zikirleri çeken kişiler hemen peşinden dualarını ettikleri vakit bu yakarış çok daha etkili bir hal alıyor. Evlatlarının hayırlı olması için bu yakarma uygulamasını yapmak isteyen kişilerin şu esmaları 7 defa okumaları gerekiyor;

Ya Rahman
Ya Rahim
Ya Halim
Ya Kerim
Ya Rezzak
Ya Hannan
Ya Deyyan
Ya Hakim
Belirtilen zikirleri her gün düzenli bir şekilde çekerek yakarma eden kişiler, allah’ın da izni ile beraber çocuklarının çok daha hayırlı evlatlar haline geldiklerini görüyorlar. Özellikle de bunun için yakarış uygulamasının her gün düzenli bir halde yapılması gerekiyor.

Çocukların Sakinleşmesi İçin Hangi yakarış okunur?
Çocukların sakinleşmesi için yakarış okumak isteyen kişiler bunu istedikleri her süre edebiliyorlar. İnsanlar dualarının daha etkili hale gelmesini istedikleri süre özellikle de tanrı’a iman etmelerinin ve ibadetlerinin arkasından dualarını etmeleri gerekiyor. İnsanların duaları en çok da gece ve sabahın ilk saatlerinde daha etkili hale geliyor.

Evlatları için dua etmek isteyen kişiler özellikle de sabah namazına kalkmalarının ardından yakarış ettikleri süre tanrı’ın da izni ile beraber ettikleri duaların kabul olma olanakı daha yüksek hale geliyor. Bundan dolayı de insanların özellikle de gece saatlerinde ve sabah namazı ardından günün ilk saatlerinde allah’a yakarma etmeleri önemle tavsiye ediliyor.

Çocuğum Çok Sinirli Hangi Duayı Okumalıyım?
Çocuğum çok sinirli hangi yakarma okumalıyım diye düşünen kişiler özellikle de Kur’an – ı Kerim içinde yer edinen bazı sureleri okudukları süre çocuklarının daha sakin hale gelmesini sağlayabiliyorlar. Sinirin gitmesi için öncelikli olarak kötü enerji, varlık ve vesveselerin çocuklardan def edilmesi gerekiyor. Bunun için de okunması ihtiyaç duyulan sureler şu şekilde sıralanıyor;

Ayetel Kürsi suresi
Felak suresi
Nas suresi
Bu surelerin özellikle de okunarak çocuğun yüzüne doğru üflenmesi gerekiyor. Sureleri düzenli bir halde okuyan kişilerin çocukları allah’ın da izni ile birlikte daha sakin hale geliyorlar.

Söz Dinlemeyen Bir Evlat İçin Okunacak yakarış Nedir?
Söz dinlemeyen evlat için yakarış okumak isteyen kişiler de bunun için hangi duayı okumaları icap ettiğini araştırıyorlar. İnsanlar çocuklarının söz dinlemesini istedikleri zaman özellikle de Tekasür suresini okumalarının ardından dualarını gerçekleştiriyorlar.

Bu sureyi suya okuyarak çocuklarına içirmeleri gerekiyor. Bununla beraber bu yakarma uygulaması esnasında insanların allah’a isteklerini arz etmeleri gerekiyor. Böylelikle de dua ile tanrı’ın izniyle çocuklar büyüklerinin sözlerini dinleyebiliyor.